70 000 CZK
| 2 800 EUR
Lot 64
RYBNÍK S LEKNÍNY
Před 1907
Olej, plátno
76,5 x 61,5 cm (v x š)
Vlevo dole "J. Král"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
110 000 CZK
| 4 400 EUR
| 4 400 EUR
Josef Král studoval na akademii u Julia Mařáka a později u Rudolfa von Ottenfelda. Získal cestovní stipendium a maloval v Německu i Francii. Na cestách se věnoval především malbám prostředí s lodní dopravou a železnicí, ale v domacím prostředí maloval líbezné atmosférické krajiny s vesnickými domky, říčkami a stromy v podvečerním světle.