40 000 CZK
| 1 600 EUR
Lot 28
PÁROVÉ ANDIRONY Z ÉRY LUDVÍKA XVI.
2. polovina 18. století
zlacený bronz. bronz
23,5 x 15,5 x 17,5 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
55 000 CZK
| 2 200 EUR
| 2 200 EUR
Raritní kvalitně zpracované bronzové francouzské andirony představují černé sfingy na opulentních barokních podstavcích zobrazující „krále slunce“ ověnčeného motivem látky s třásněmi. Andirony patří do nejslavnější éry francouzského bronzařského řemesla.