Lot 197
OTEVÍRÁNÍ (Z CYKLU PRŮHLEDY)
2019
Akryl, olej, plátno
100 x 70 cm (v x š)
Signováno vzadu "Michal Bauer"
| 1 120 EUR
| 1 120 EUR
„Díky světlu vystupuje kontrast plastické struktury a hladkého plátna. Pomocí stínů se rozehrává nepatrný pohyb, oživuje dokonalou souměrnost geometrické kompozice. Barva namalovaného kolečka se ozývá ve struktuře kolem otevírajícího se kruhu nad ním. Průhled je jen čisté bílé plátno, ale i otevření, které jsme díky krásnému neviděli. Jedno druhé nepopírá, naopak, to zdánlivé prázdno může být tím nejpodstatnějším – osvobozením.
Ale každý si může přestavit cokoli..“ Obrazy Michala Bauera jsou prostorem nabitým tichou energií, přístupným každému, kdo je ochotný se zastavit a naslouchat beze slov. Typická je pro něho kontinuita směřování, navýsost vytříbená a originální forma i jeho pracná technika vytváření obrazu. Snaží se spojit nespojitelné, chce, aby obrazy navzdory propracovaným detailům, které přináší vnitřní pocit klidu a vyváženosti, dál dýchaly svěžestí, aby navzdory jemné křehkosti neztratily velkorysost.