25 000 CZK
| 1 000 EUR
Lot 59
MINIATURA MLADÉ DÁMY V BÍLÝCH ŠATECH
1840
Akvarel, kvaš, slonovina
16 x 12 cm (v x š)
Signováno vpravo uprostřed "E. Bouchardy 1840"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
33 000 CZK
| 1 320 EUR
| 1 320 EUR
Z posudku akad. mal. Olgy Trmalové: „Miniatura dámy v bílých šatech patří mezi vrcholná mistrova díla. U naší miniatury je bravurně zvládnutá technika malby pleti – je jemná, pointilistická a rovněž je bravurně zvládnutá vzorovaná tapeta v pozadí. Autor s oblibou proškrabuje světla s pomocí jehly. Dílo je ve vynikající kondici bez jakýchkoli druhotných zásahů v barevné vrstvě.“ Étienne Bouchardy byl vynikajícím francouzským miniaturistou. Jeho díla se primárně nacházejí ve Francii, Anglii (Wallace collection) a jedna ranější miniatura v Petrohradské Ermitáži.