Lot 83
OSTROV CAPRI
Kolem 1900
Olej, plátno
68,5 x 101 cm (v x š)
Signováno vpravo dole "B.K.", na zadní straně přípis "B. Knüpfer Capri"
| 4 800 EUR
Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové: „Předložený pohled z Ostrova Capri na přímořskou krajinu kolem tohoto ostrova v Neapolském zálivu je nepochybná a velice krásná práce malíře Beneše Knüpfera, nejspíše z počátku 20. století. Knüpfer byl výraznou osobností novoromantismu a naturalistického senzualismu v českém malířství konce 19. století. Předložený Ostrov Capri, emotivně zabarvený přírodní záběr, je psychologickou studií přírodní nálady v realistickém výseku mořského kamenitého břehu viděného přez zeď růžových a červených růží v popředí. Ostrov Capri nepochybně patří k vrcholným pracím Knüpferovy tvorby, obraz je zajímavý i chybějící figurální stafáží, převládající na většině malířových děl.“