4 000 CZK
| 160 EUR
Originální lept z roku 1653. Dvě vyobrazení na jednom listu. Nahoře panoramatický pohled na jedno z nejstarších anglických měst s řekou, loděmi, hradbami a mostem, s titulem uprostřed.
Pod ním půdorysný pohledový plán města s vlastním titulem v kartuši, s erby a římskými mincemi, vlevo nahoře legenda a délkové měřítko. Vlevo dole vložena mapka hrabství Cheshire s florální výzdobou, nad ní směrová růžice. Značeno adresou dole uprostřed, datováno vpravo dole nad římským sloupem. Velmi komplexní a dekorativní topografická práce největšího českého grafika. Jako obvykle úzký okraj papíru, celkově velmi dobře zachováno. Lit.: Parthey 964.