70 000 CZK
| 2 745 EUR
Olej, karton.
Sign. vpravo dole: J. Ullmann / 1912.
Jarní krajina s jabloňovým sadem v květu je autentické dílo malíře Josefa Ullmanna vzniklé v roce 1912. Svěží a lyricky působivá malba založená na klasických kompozičních zásadách, je provedena v plenérovém impresionistickém výtvarném názoru. Významný český krajinář Josef Ullmann zpočátku studoval v Mnichově, později se stal žákem pražské AVU u prof. Pirnera a J. Mařáka. Byl členem S.V.U. Mánes. Na prvních výstavách v Rudolfinu představoval rozměrné krajiny, na pozdějších menších krajinách pak zachycoval především náladu a přírodní atmosféru. Kolem roku 1910 se již natrvalo oddal ryzímu impresionismu se silnými akcenty žluté, červené, bílé, modré a dalších nelomených čistých barev, přičemž dosáhl zejména v letních a zimních motivech výrazově přesvědčivých výsledků.