450 000 CZK
| 16 364 EUR
Lot 131
Z NĚMECKÉ RYBNÉ
54,5 x 66 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
450 000 CZK
| 16 364 EUR
| 16 364 EUR
Autor studoval v letech 1917-24 na pražské Akademii výtvarných umění u Vratislava Nechleby a Otakara Španiela. Byl členem SVU Mánes. Jeho dílo bylo značně ovlivněno kubismem a expresionismem. Piskačova nadějná umělecká dráha však byla předčasně ukončena, v roce 1928 se ve Francii, cestou na Korsiku, kde chtěl již podruhé malovat, nakazil tyfem a následujícího roku najaře ve věku nedožitých 32 let, v Lyonu umírá. Na trhu s uměním se obrazy Bedřicha Piskače objevují jen zřídka a představují tak zajímavou a výjimečnou sběratelskou komoditu.
Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole: B.Piskač 27.
Dílo bylo publikováno v článku Františka Kovárny: Bedřich Piskač, Volné směry, 1929-30, str. 227; a v monografii: Libuše Brožková: Bedřich Piskač, NČVU, Praha 1961, obr. příloha č.23.