190 000 CZK
| 6 909 EUR
Lot 142
RATÍŠKOVICE U ROHATCE
50,5 x 65 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
190 000 CZK
| 6 909 EUR
| 6 909 EUR
Alois Kalvoda vyjížděl se svými žáky do plenéru mimo Prahu, na nejrůznější místa Čech i Moravy, kde si pořizovali krajinářské studie. Z takovéhoto studijního pobytu pochází i obraz z Ratíškovic, který je jednou z mála zimních krajin v Benkově tvorbě. I zde je stále ještě cítit ovlivnění Kalvodovým příkladem. Olej na kartonu, signováno vpravo dole: M.Benka. Zezadu popiska s určením místa, které obraz zachycuje.