390 000 CZK
| 14 182 EUR
Lot 70
KRAJINA S JEZEREM
83 x 142 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
460 000 CZK
| 16 727 EUR
| 16 727 EUR
"Rozměrný obraz (s rámem 129,5x187,5) Krajina s jezerem je nespornou a krásnou prací krajináře Adolfa Chwaly, malíře nadlouho zapomenutého a teprve v poslední době po zásluze připomenutého výstavou v pražské Národní galerii (2011)".
Chwala prošel na pražské Akademii ateliérem z mnichovské Akademie přišedšího Maxmiliana Haushofera, a byl představitelem romantické krajinomalby 2. poloviny 19. století. V roce 1864 odešel do Vídně, kde si svým dílem - převážně dramatickými krajinomalbami - získal věhlas, u některých svých děl pro velký zájem dokonce maloval autorské kopie.
Citace z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Posudek přiložen.
Olej na plátně, signováno vlevo dole: A. Chwala.