12 000 CZK
| 436 EUR
Lot 98
VENKOVSKÉ KAMENNÉ CHALUPY
42 x 35,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
19 000 CZK
| 691 EUR
| 691 EUR
Přestože Bohumír Jaroněk neměl klasické akademické výtvarné vzdělání, studoval na Odborné škole pro umělecký průmysl ve dřevě ve Valašském Meziříčí, stal se nepřehlédnutelnou osobností jak na poli výtvarném, tak v oblasti národopisné. Důležité byly jeho četné cesty po Evropě. Stěžejní část autorova díla tvoří kresba a grafika, ve které mu byl velkým vzorem Hanuš Schwaiger a vídeňská geometrická secese. Zasloužil se o založení Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm. Nabízená kresba je typickou ukázkou autorova rukopisu i motivu.
Kombinovaná technika, kresba, akvarel, signováno a datováno vpravo dole: B. Jaroněk 1912.