110 000 CZK
| 4 000 EUR
Lot 132
TAHITI
50 x 66,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
260 000 CZK
| 9 455 EUR
| 9 455 EUR
Maxim Kopf, Němec, který žil v Praze od svých šesti let, a který po první světové válce získal československé občanství, patřil k výrazným osobnostem pražské výtvarné scény. Studoval na Akademii mimo jiné u profesorů Vlaho Bukovace a Karla Krattnera. Roku 1927 patřil k zakládajícím členům uměleckého spolku Prager Secession.
Představovaný obraz, zachycující hornatou krajinu s palmami, náleží do cyklu krajinomaleb, které autor vytvořil během svého druhého pobytu na Tahiti roku 1934. Posudek - Prof. PhDr. Tomáš Vlček, CSc.
Olej na plátně, nesignováno, značeno přípisem tužkou na blind rámu.