45 000 CZK
| 1 636 EUR
Lot 171
KYTICE
40,5 x 30 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
45 000 CZK
| 1 636 EUR
| 1 636 EUR
Autor, ač znám především jako herec komického žánru, byl osobnost velmi všestranná. Vytvořil si vlastní malířský styl, který nazval surneonaivismus. Zobrazoval komické scénky, magické krajiny i zátiší. Téma kytice se v autorově tvorbě sice vyskytuje, ale není tím nejčastějším. Rovněž poněkud tlumené tóny jsou spíše výjimečné. Olej na plátně, signováno a datováno vzadu dole: Hlinomaz 1960 kytice.