240 000 CZK
| 8 727 EUR
Lot 100
KARNEVAL V PAŘÍŽI
24,5 x 40 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
410 000 CZK
| 14 909 EUR
| 14 909 EUR
Dílo, které je v aukci nabízeno je vzhledem k počtu dochovaných autorových děl z pařížského období, i vzhledem k jeho pohnuté osobní historii, velmi výjimečné. Do Paříže se dostal po dezertování z vojenské služby v Bosně, a jeho hvězda na pařížském uměleckém nebi jasně zazářila, avšak jen velmi krátce. Po úspěších na výstavách Salonu v letech 1910, 1911, 1913 a 1914 se z Paříže vytratil a o jeho dalším osudu jak lidském, tak uměleckém není zpráv. V loňském roce uspořádalo autorovo rodné město Prostějov výstavu u příležitosti stého výročí jeho záhadného zmizení.
Olej na plátně, lepeno na desce z mahagonového dřeva. Signováno vlevo dole: J. Šafařík.