2 500 000 CZK
| 100 000 EUR
Lot 205
PODOBIZNA FERDINANDA, HRABĚTE HROZNATY Z KOKOŘOVA A JEHO RODINY
258 x 304 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Olej na plátně, signováno vlevo dole PETRUS BRANDL PINX.
Posudek: PhDr. Jaromír Neumann
Restaurátorský průzkum: Prof. Karel Stetti
Restaurátorská zpráva: Šárka a Petr Bergerovi
Z posudku PhDr. Jaromíra Neumanna: Objevení Brandlovy skupinové podobizny Ferdinanda Hroznaty a jeho dětí přispívá mnohostranně k lepšímu poznání Brandlova portrétního umění a dosvědčuje mimořádné kvality jeho malířského výkonu také v oblasti profánní malby. Patří k vrcholným výkonům českého baroku v tomto malířském oboru. Umělecká hodnota Brandlova obrazu je mimořádná.