75 000 CZK
| 2 727 EUR
Zimní krajiny a stromy bez listí jsou Benešovými typickými náměty, které různě kombinuje. Obraz Stromy v zimě je první variantou pozdějšího díla (1969-70) Zimní cesta, které je publikováno v monografii: Jan Baleka: Vlastimil Beneš, Artes, Praha 1999, str. 68, obr.80.
Olej na plátně. Signováno a datováno vpravo dole: Beneš 65. Vzadu výstavní štítek a data tvorby na obraze.