90 000 CZK
| 3 273 EUR
Lot 109
MADONA
39 cm (v), Průměr 22 cm
Vyvolávací cena
Dosažená cena
200 000 CZK
| 7 273 EUR
| 7 273 EUR
Český rodák patřil na počátku 20. století k významným představitelům vídeňské secese, byl profesorem vídeňské uměleckoprůmyslové školy. Jeho stěžejní práce jsou spojovány především s architekturou. Účastnil se mimo jiné na výzdobě Stocletova paláce v Bruselu.
Představovaná Madona náleží k pozdnímu autorovu dílu. Z významné pražské sbírky Bohuslava Duška. Publikováno v: MEZERY V HISTORII 1890 - 1938, Polemický duch Střední Evropy - Němci, Židé, Češi, Praha, 1994, str. 50. Terakotová verze publikována v: Franz Metzner Ein Bildhauer der Jahrhundertwende in Berlin-Wien-Prag-Leipzig. Mnichov, 1977, str. 95, obr. 52.
Kararský mramor, neznačeno.