650 000 CZK
| 23 636 EUR
Lot 68
ALPSKÁ KRAJINA SE STAVENÍM
28,5 x 38,3 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
650 000 CZK
| 23 636 EUR
| 23 636 EUR
Předkládaná krajina svým charakterem náleží do 50. let, kdy se Navrátilova tvorba ocitá na uměleckém vrcholu. Olejomalba komorních rozměrů, které jsou pro autora typické, v sobě spojuje dramatičnost krajiny skalnatého pohoří, zahalaného do mraků s idylou sluncem ozářeného stavení s dvojicí, stloukající na zápraží máslo. Podle názoru PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové se jedná o jeden z nejlepších příkladů autorovy osobité, suverenní a podmanivé malby.
Olej na plátně, signováno vpravo dole: Jos. Nawratil.
Posudek - PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová.