40 000 CZK
| 1 667 EUR
Lot 231
METAMORFIE
2010
plátno, olej
75,5 x 80,5 cm (v x š)
signováno vpravo dole: Bednářová 2010
Vyvolávací cena
Jihočeskou malířku střední generace Ivanu Bednářovou lze označil za poučenou autodidaktku. Cestu k vlastní tvorbě jí zajistly osobní kontakty a malíři Zdeňkem Sklenářem a Josefem Istlerem. Imaginativně zaměřeným dílem se k jejich odkazu hlásí. Od roku 2000 Ivana Bednářová hojně vystavuje samostatně i na společných výstavách převážně v jižních Čechách a v dalších regionálních centrech. Metamorfie z roku 2010 představuje precizně provedenou malbu v tradici českého surrealismu, kterou tímto autorka transponuje do 21. století. Verso přípis: vystaveno X/XI 2011...