22 000 CZK
| 917 EUR
Lot 206
KŮŇ U ZDI
1970
tisk z perforovaného plechu, papír
Ve výřezu 53,5 x 77 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Alena Kučerová 1970
Vyvolávací cena
Alena Kučerová obohatila českou figuraci a originálním způsobem obohatila českou grafiku. Pracuje s bodem - perforováním desky a protlačováním drátů a tím vytváří nové možnosti textur pro tisk. Typickým námětem jsou plavci, kompozice mají společnou harmonii a určitou dávku klidu bez přílišné vypjatosti. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.