21 000 CZK
| 875 EUR
Lot 209
PRODAVAČKA LOŽNÍHO PRÁDLA
1982
olej, plátno
100,5 x 75 cm (v x š)
nesignováno
Vyvolávací cena
Jiří Kalousek rád naslouchal lidským příběhům a tomu i přízpůsobil svůj umělecký narativ. Poměrně úsporné a výmluvné portréty lidí jsou často výpovědí osob o mezilidských vztazích, nebo si kladou poměrně závažné otázky stran lidského jednání. Ilustrační tvorba dětských knih projektuje do pozdějších děl imaginativní pohádkově jemnou krásu na hranici snu a bdění.
Publikováno: Stehllíková, B. a kol.: Jiří Kalousek 1925 - 1986, Oblastní galerie Liberec, 1999. Str. 51