120 000 CZK
| 4 800 EUR
Lot 110
ŽENA S MISKOU OVOCE
1937
Olej, plátno
48 x 36 cm (v x š)
Vlevo dole "Jar. Král 1937"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
360 000 CZK
| 14 400 EUR
| 14 400 EUR
Jaroslav Král proslul zejména svými ženskými akty a přílonem k lyrickému kubismu. Portrét ženy s miskou ovoce odpovídá svou redukovanou barevností a citlivostí vůči ženskému tématu některým ranějším zakázkovým portrétům. Silueta je geometrizovaná a barevnost vyvažují teplé tóny v popředí, které dodávají obrazu hloubku. Malířský talent Jaroslava Krále bohužel předčasně ukončilo odvlečení gestapem a smrt v Osvětimi.