85 000 CZK
| 3 400 EUR
Lot 97
JÍZDA NA SANÍCH
30. léta 20. století
Olej, plátno
64,5 x 94 cm (v x š)
Vpravo dole "G. Musatov"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
85 000 CZK
| 3 400 EUR
| 3 400 EUR
Grigorij Musatov byl malíř něžné a snové barevnosti se silně impresivním nádechem. Malba "Jízda na saních" nese prvky barevného víření v jemných kudrlinkách a nese povědomý vypravěčský styl jako například u Marca Chagalla. Původem ruský malíř přišel do Čech s emigrantskou vlnou v roce 1920. Díky doporučení přítele Jana Zrzavého se asimiloval na zdejší umělecké scéně a stal se členem Umělecké besedy, s níž pravidelně vystavoval. Jeho malířský rukopis se ve 30. letech obracel převážně k impresionismu, malba byla rozvolněná, jakoby snová, čemuž odpovídaly i náměty idylických krajin nebo figur z lyrických příběhů.