100 000 CZK
| 4 000 EUR
Lot 101
PURISTICKÁ KOMPOZICE S HLAVOU
Kolem 1928
Olej, plátno
57 x 55,5 cm (v x š)
Vlevo dole "Boria"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
120 000 CZK
| 4 800 EUR
| 4 800 EUR
Miloš Boria patří neodmyslitelně k malířům regionu jihovýchodní Moravy. Studoval na AVU u Vlaho Bukovace. Ve studiu pokračoval na Akademii ve Vídni. Výrazně jej ovlivnilo francouzské umění, tvořil působivé portréty a využíval živé barvy, kterými obrazy akcentoval.
Výstavní štítek Domu umění v Hodoníně 1965, č. k. 55. Publikováno: V. Jůza, Miloš Boria, Uherské Hradiště 1964, č. k. 55.