55 000 CZK
| 2 200 EUR
Lot 154
PORTRÉT RICHARDA FREMUNDA
1955
Olej, plátno
31 x 24 cm (v x š)
Vlevo dole "Ota Janeček 1955"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
55 000 CZK
| 2 200 EUR
| 2 200 EUR
Richard Fremund (9. dubna 1928 Praha – 21. května 1969 Praha) byl český malíř, grafik, kreslíř a scénický výtvarník. Portrét od Oty Janečka pochází z doby před jeho první samostatnou výstavou. Jeho výstava z roku 1956 byla oficiální kritikou ostře odsouzena. Rok 1956 byl pro Richarda Fremunda významný také tím, že odjel (s Otou Janečkem a Františkem Dvořákem) na tříměsíční cestu do Paříže.