12 000 CZK
| 480 EUR
Lot 77
PÁROVÉ SECESNÍ ŽIDLE
Kolem 1905
Jilm, látka
91 x 56 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
12 000 CZK
| 480 EUR
| 480 EUR
Designové párové židle s prvky geometrické secese a rané secesní tvorby od žáka Jana Kotěry. Emanuel Pelant byl český architekt, nábytkář a pedagog působící převážně ve Valašském Meziříčí. Nadčasová kombinace lomených tvarů s horizontálními liniemi ukazuje pečlivost a kvalitu nabízeného modelu. Židle pochází ze sbírky slavného českého sochaře a glyptika Josefa Drahoňovského. Původní stav bez poškození. Židle jsou publikovány v knize Jan Kotěra práce mé a mých žáků na straně 83. Původní stav.