90 000 CZK
| 3 600 EUR
Lot 123
PÁROVÁ KŘESLA
20. léta 20. století
Dřevo, kůže
101 x 57 x 57 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Unikátní designová párová křesla jsou ukázkou tvůrčího rysu meziválečného modernistického architekta Jiřího Krohy. Tento všestranný architekt, designér, scénograf, malíř a pedagog získal několik ocenění. Známá je především jeho realizace budovy Střední průmyslové školy v Mladé Boleslavi, která byla postavena mezi lety 1923–1926, pro kterou byla nabízená párová křesla navržena a vyrobena do prostoru sborovny. Dubem dýhované měkké dřevo, původní kůže. Výborný zachovalý stav.