30 000 CZK
| 1 200 EUR
Lot 39
HORSKÁ KRAJINA S POUTNÍKY
50. léta 19. století
Olej, dřevo
19,5 x 25,5 cm (v x š)
Vpravo dole "L.P."
Vyvolávací cena
Dosažená cena
130 000 CZK
| 5 200 EUR
| 5 200 EUR
Z odborného posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Předložený obraz je nepochybnou a velmi krásnou prací Louisy Piepenhagenové, mladší dcery a žačky Augusta Bedřicha Piepenhagena. Kromě záznamů zevropských měst malovala v otcových intencích a často podle jeho vzorníků motivicky podobné záběry lesních a horských krajin, siluet hradů a zřícenin nebo alpských jezer v různých ročních a denních dobách, často oživené poutníky. Předložená Horská krajina s poutníky je krásnou ukázkou její ranější tvorby, jejího smyslu pro kompozici a barevnost."