12 000 CZK
| 480 EUR
Lot 86
MARABU
1910
Keramika
40,5 cm (v)
Signováno na plintě: F. BARWIG
Vyvolávací cena
Dosažená cena
41 000 CZK
| 1 640 EUR
| 1 640 EUR
Autor původem z Moravy, se nejdříve vyučil řezbářem. Studoval a později i vyučoval na vídeňské Uměleckoprůmyslové škole. Patří k významným rakouským secesním sochařům, byl členem Hagenbundu i Vídeňské secese. Svá díla vystavoval například na benátském Bienále v roce 1907 či v roce 1925 a 1931 na Wiener Secession. Známé jsou především jeho nápaditě sochy zvířat. Nabízení dílo vyrobila firma Keramos. Značeno zespodu: Keramos, sériové číslo 672/W14, Made in Austria. Ref.: dílo bylo publikováno v knize: Chrastek, Peter. Hagenbund und seine Kunstler, 2016, Vídeň, s. 29.