25 000 CZK
| 1 000 EUR
Lot 69
KOZÁK
90. léta 19. století
Bronz, mramor
34 cm (v)
Značeno na plintě: B
Vyvolávací cena
Naturalisticky provedená socha orientálního jezdce (pravděpodobně kozáka) na koni stojícím ve větru na svahu od významného vídeňského bronzaře a majitele stejnojmenných slévačských dílen, Franze Xavera Bergmanna. Patinovaný bronz na mramorovém podstavci.