18 000 CZK
| 720 EUR
Lot 158
KOMPOZICE A AUTOPORTRÉT
50. léta 20. století
Olej, kost, dřevo
21,5 x 15 cm (v x š)
Vpravo dole "M.V."
Vyvolávací cena
Dosažená cena
18 000 CZK
| 720 EUR
| 720 EUR
Ojedinělý dobový záznam tvorby Miroslava Vystrčila, který představuje jeho vlastní a poměrně pochmurný autoportrét a abstraktní kompozici s vlepenou zvířecí čelistí. Kolem roku 1959 Miroslav Vystrčil figurální témata zcela opustil a už se k nim nikdy nevrátil. Miroslav Vystrčil studoval na Škole uměleckých řemesel v Brně a na VŠUP u J. Horejce a B. Stefana. Jeho ateliér na Kampě sloužil jako místo, kde se mohli setkávat umělci. V letech 1957 - 1958 vystavoval se skupinou Máj 57.