Lot 08
BIBLE SVATOVÁCLAVSKÁ
1677 - 1715
Kožená vazba, papír
| 1 200 EUR
| 1 200 EUR
Bible svatováclavská je první úplnou českou katolickou bibli v tištěné podobě. (Bjblj Cžeská to gest Swaté Písmo...) Tiskl J. J. Kamenický. 1. vyd. Tři části ve 2 svazcích. První část Starého zákona. Dvoubarevný titul společný pro celé dílo v bohatém dřevořezu. Dedikace císaři. 1263 stran, 13 listů nečísl. Textové dřevořezy, iniciály, vignety. Kožená vazba 19. st. s mosaznými puklami, hřbet nahrazen. 31x22x10 cm. Dále Bible svatováclavská. Druhá část Starého zákona. Prorokové a knihy Machabeyský. Datována 1712, 1715.Titul s dřevořezem a orámováním. 470 s., 59 s., 12 listů nečísl. Třetí částí je Nový zákon. Datováno 1677. Mědirytinový tit. list, celostr. mědirytiny světců, text. dřevořezy, iniciály, vignety. 512 s., 6 listů nečísl. Obě části v 1 sv. Kožená vazba 20. st. se štítkem. 35x24x9 cm.