80 000 CZK
| 3 200 EUR
Lot 34
EMPÍROVÉ STOLNÍ HODINY
Kolem 1815
V ohni zlacený a patinovaný bronz, smalt, ocel
27 x 15 x 11 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
130 000 CZK
| 5 200 EUR
| 5 200 EUR
Nevídané mistrně zpracované komorní empírové hodiny se dvěma patinovanými hodujícími putti, kteří drží černozlatý stroj s funkčním mechanismem (často označovaným jako kovaříci) dvou figur muže a ženy tlučících do zvonů na akantové ratolesti, dole egyptská podobizna s hvězdicemi. Smaltovaný ciferník s římskými číslicemi a ocelovými ručičkami. Kvalitou zpracování se jedná o mimořádně raritní stolní hodiny určené pro nejnáročnější sběratelskou klientelu. Stroj plně funkční, restaurováno.