110 000 CZK
| 4 400 EUR
Lot 31
EMPÍROVÝ LUSTR
Kolem 1810
zlacené dřevo
78 x 82 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
150 000 CZK
| 6 000 EUR
| 6 000 EUR
Unikátní elegantní osmiramenný závěsný lustr z vídeňských dílen Danhauser představuje vrchol reprezentace své doby. Jednotlivá ramena jsou bohatě zdobena štíhlými akantovými listy s volutově tvarovaným zdobením, nad nimi čtyři nymfy držící džbány, zakončeno bohatě vyřezávaným festonem. Lustr pochází z významné dílny Josepha Ulricha Danhausera, který jakožto zakladatel této rodinné dílny vedl díky nadčasovým modelům evropský design. Publikováno: Archiv MAK Vídeň, KI 8971-1657, „Luster N° 11“. Původní zachovalý stav, nově elektrifikováno.