15 000 CZK
| 600 EUR
Lot 166
SPÁNEK
1960
Patinovaná sádra
33 x 60 cm (v x š)
Signováno a datováno vzadu: J. Bradáček 1960
Vyvolávací cena
Dosažená cena
25 000 CZK
| 1 000 EUR
| 1 000 EUR
Jiří Bradáček náleží ke generaci sochařů druhé poloviny 20. století, která byla díky politické situaci výrazně omezena na své tvůrčí svobodě. Už před válkou začal studovat v Praze na Státní keramické škole, poté pokračoval na Uměleckoprůmyslové škole u Karla Dvořáka a na Akademii u Karla Pokorného. Byl zakladatelem severočeské skupiny Krok 57. Jeho výtvarný projev akcentuje objemovost a hru světla a stínu. V počátcích své tvorby byl ovlivněn kubismem a sociálním civilismem Otty Gutfreunda a plastikami Emila Filly. Nabízená plastika byla v 60. letech 20. století vystavována v galerii v Mostě.