45 000 CZK
| 1 800 EUR
Lot 118
VZPÍNAJÍCÍ SE KŮŇ
30. léta 20. století
Patinovaný bronz
64 cm (v)
Signováno na plintě: KALVODA
Vyvolávací cena
poaukční prodej
Antonín Kalvoda patřil k významným a plodným českým sochařům, mezi jeho známá díla patří například busta Tomáše Garrigue Masaryka, Tumba v Ostravě nebo plastiky zvířat. Nejdříve studoval v Brně, pak Akademii výtvarných umění v Praze (1929-1934). Nabízená plastika vzpínajícího se koně, která se datuje do rané doby po jeho studiu v Praze, je unikátní nejenom svou velikostí ale i mistrnou kvalitou zpracování bronzu.