Lot 119
MÍŠEŇSKÉ HODINY
1919
Porcelán, zlacený bronz
62 x 38 cm (v x š)
Značeno vzadu
| 2 600 EUR
| 4 400 EUR
Hodiny z Míšně dle návrhu Paula Scheuricha z období pozdní secese se soškami stylizovaných amorků na barevných polštářích nesoucí hodinový stroj s ciferníkem s arabskými číslicemi a stylizovaným sluncem uprostřed. Paul Scheurich je označován za nejvýznamnějšího návrháře porcelánu 20. století. Studoval na Berlínské akademii, přičemž jeho první spolupráce byla se Schwarzburger Werkstätten počínající rokem 1910, v průběhu 20. a 30. let pak navrhoval pro slavnou míšeňskou porcelánku. Kromě porcelánu je ceněna jeho grafická tvorba. Identické hodiny jsou součástí sbírky Metropolitního muzea v New Yorku. Značeno míšeňskou značkou, zkříženými modrými meči vzadu na podstavci. Půlové bití. Výborný stav.