30 000 CZK
| 1 200 EUR
Lot 13
PUTTI NA OBLACÍCH
Přelom 16. a 17. století
Zlacené dřevo
20 x 43 cm (v x š)
Vyvolávací cena
poaukční prodej
Český sochař a řezbář tyrolského původu Matyáš Braun se narodil v Sautens u Innsbrucku. Kolem roku 1710 se Braun natrvalo usadil v Praze, kde si brzy našel přátele, zákazníky i českou manželku. Představuje jednoho s vrcholných představitelů české barokní sochařské scény. Obdiv veřejnosti si získal mimo jiného i sochou sv. Luitgardy na Karlově mostě.