90 000 CZK
| 3 600 EUR
Lot 125
ŘECKÝ CHRÁM
1938
Olej, plátno
81,5 x 65,5 cm (v x š)
Vpravo dole "T.F. Šimon"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
170 000 CZK
| 6 800 EUR
| 6 800 EUR
František Šimon Tavík patřil mezi žáky Maxe Pirnera a řadil se mezi významné grafiky, malíře, dřevorytce a později učil na AVU. Byl členem SVU Mánes a spoluzakladatel sdružení Hollar. Hojně cestoval - v letech 1926 - 1927 podnikl dokonce cestu kolem světa. Předkládané dílo Řecký chrám patří k jeho tématické tvorbě inspirované cestami v poměrně velkorysém formátu. Vyobrazuje některou z významných antických památek starověkého Řecka, může se jednat i o chrám Akropolis.