30 000 CZK
| 1 200 EUR
Lot 166
CIRKUS
1950
Tužka, akvarel, papír
18,5 x 45 cm (v x š)
Sign. dole uprostřed "Tichý 50"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
85 000 CZK
| 3 400 EUR
| 3 400 EUR
Téma manéže, cirkusu a varieté přestavuje důležitou a početnou část autorova osobitého díla. Akvarel zachycuje šapitó opatřené francouzskými vlajkami a obklopené prostranstvím s maringotkami a vozy se zvířaty. Francouzské prostředí, zejména města Paříže, se stalo pro Františka Tichého skutečně inspirativním a setkáváme se s motivy manéže, ulic i pařížských kaváren.