Lot 16
KONVOLUT ČTYŘ GRAFIK
1644, 1646
Lept, papír
10 × 17 cm, 8 × 12 cm, 8 × 12 cm, 14 × 21 cm
| 480 EUR
POHLED NA ZÁMEK WINDSOR – Značeno vlevo dole: „Hollar fecit 1644“, Hollstein 453/I ?. Stav: Papír těsně ostřižen, podlepen, skvrny.
TITULNÍ LIST SÉRIE – „Muscarum scarabeorum.. ex Collectione Arundelian a Wenceslao Hollar aqua forti aeri insculptae, Antverpiae Anno 1646“. Značeno dole uprostřed: „Hollar fecit 1646“, dole vpravo: „F. de Wit exc.“, Hollstein 913“ / II. LIST ZE SÉRIE – „Muscarum scarabeorum“ – obrácená kopie. Šest exemplářů hmyzu. Značeno: Hollstein 914, obrácená kopie b (?), Hollstein uvádí číslování, zde není patrné.
TŘI LEOPARDI A DVA CHLAPCI (podle P. P. Rubense) – List ze série deseti listů „hounds, hunting equipment and game“, 1646, papír. Značeno vlevo dole: „P. P. Rubens pinxit“, uprostřed dole: „W. Hollar fecit.“ List z některého z pozdějších vydání (Hollstein udává celkem 4), Hollstein 892. Stav: bledý tisk z opotřebované desky, restaurovaná trhlina.