15 000 CZK
| 600 EUR
Lot 181
OBJEKT
1986
Proškrabávaná kresba, speciální dvouvrstvý papír s perforací
28 x 18 cm (v x š)
Signováno a datováno dole uprostřed: Adriena Šimotová 86
Vyvolávací cena
Dosažená cena
15 000 CZK
| 600 EUR
| 600 EUR
Adriena Šimotová opustila klasickou malířskou techniku a uchýlila se k experimentům, zejména s textilem a s papírem. Upoutala na sebe pozornost svou svéráznou uměleckou technikou, která spočívá v mačkání, prořezávání a vrstvení papíru, čímž vytvářela otisky a hapticky zajímavé plochy či dokonce celé prostorové objekty. Kaskáda padajících linií je v objektu zdůrazněna jemnou lineární perforací.