60 000 CZK
| 2 400 EUR
Lot 60
GLÓBUS NEBESKÉ SFÉRY
1850
Litografie, papír, dřevo, černě mořený, sádra
42 cm (v), Průměr 41 cm
Signováno "Jos Jütter"
Vyvolávací cena
Astronomický glóbus hvězdné oblohy na dřevěném stojanu s pěti nohami. Na dřevěném horizontálním kruhu je kalendář a znamění zvěrokruhu. Stupnice je vyrytá na kovovém vertikálním meridiánovém kruhu.
Kartografický dokument: Him[m]els-Kugel auf welcher der Stand der Gestirne für den 1. Jänner 1850 vorgestellt ist / von Jos. Jüttner. Restaurováno.