7 000 CZK
| 280 EUR
Lot 130
AKT
20. léta 20. století
Lavírovaná kresba tuší, papír
25,5 x 17,5 cm (v x š)
Signováno vpravo nahoře tužkou "A Justitz"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
7 000 CZK
| 280 EUR
| 280 EUR
Intimní scéna od světoznámeho českého malíře, grafika a ilustrátora Alfréda Justitze. Byl členem SVU Mánes, patřil mezi zakladatele českého moderního malířství. Vystavoval se skupinou Tvrdošíjných, působil také v Německu a v Paříži. Studoval na Českém vysokém učení technickém v Praze a v letech 1900–1905 na pražské Akademii výtvarných umění u profesora Maxmiliána Pirnera a Františka Thiele.