90 000 CZK
| 3 600 EUR
Lot 194
A BIGGER CAT
2019
Olej, plátno
140 x 90 cm (v x š)
Signováno vpravo dole "Marek Číhal 2019"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
90 000 CZK
| 3 600 EUR
| 3 600 EUR
Autor v současné době žije střídavě v Berlíně a v Praze. Barevné a hravé kompozice působí velmi bezprostředně, běžící kočka zde směřuje přímo k pozorovateli skrze naznačené florální pozadí. Marek Číhal získal v roce 2010 ocenění v soutěži Cena kritiky za mladou malbu, které v následujícím ročníku potvrdil dvěma obrazy z cyklu Citrony a stromy. V následujícím roce obdržel Cenu Jana Světlíka Výtvarná naděje. Jeho díla postupně dobývají celý svět. Byla představena v Německu, Itálii, Francii, Maďarsku, Rakousku či v Anglii a mají své místo i v soukromých sbírkách.