40 000 CZK
| 1 569 EUR
Lot 117
PTAČÍ HEREC - ŘEČNÍK
35 x 25 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
90 000 CZK
| 3 529 EUR
| 3 529 EUR
Olej, deska.
Sign. vpravo dole: MATAL 75.
Matal byl nejmladším členem Skupiny 42, v intencích jejíhož programu zahájil svou uměleckou kariéru. Od zobrazování městské periferie a civilistních námětů se posléze přesunul k abstrakci s geometrickými prvky, která v jeho díle zásadně rezonovala především v uvolněném období od 60. let. Nabízená položka je typickou prací jeho vrcholného geometrizujícího období, které se klenulo od 60. let a skončilo až s jeho smrtí – spojuje v něm minimální výraz s barevně výrazným až ostrým kolorismem.