50 000 CZK
| 1 961 EUR
Lot 103
ŠVEC
35 cm (v)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
70 000 CZK
| 2 745 EUR
| 2 745 EUR
Originální loutka pro film, různé materiály, rotační dřevěný sokl, skleněný šturc.
Sign. na spodu: Trnka.
Loutka z širokoúhlého loutkového filmu Sen noci svatojánské je svébytnou Trnkovou adaptací hry W. Shakespeara. Realizačně nejnáročnější u nás vzniklý animovaný film, jehož natáčení trvalo téměř dva roky, patří k vrcholným dílům Jiřího Trnky a tento mimořádný projekt vyvolává i po letech úctu a obdiv. Provenience: Pozůstalost režiséra Jiřího Brdečky.