50 000 CZK
| 1 961 EUR
Olej, deska.
Sign. vpravo dole: Antonová / 89.
Alena Antonová, česká malířka a grafička, studovala letech 1949–1955 na UMPRUM Praha u prof. Emila Filly, jehož vliv zůstal nosnou inspirací v jejím díle. Po celý život zůstala věrna výrazové formě i stálým tématům jako jsou figura ženy, často doplněna kočkou či psem, zátiší a lidová píseň. Zpočátku se Alena Antonová věnovala malbě a postupem času volné grafice. Účastnila se mnoha společných výstav od roku 1958 v Československu, Německu, Polsku, Francii, Holandsku, Belgii, Japonsku, Švýcarsku atd.
Ref.: Karel Žižkovský, Alena Antonová, G-Design CZ,