55 000 CZK
| 2 157 EUR
Akryl, samet.
Sign. vzadu: Hábl.
Obraz s názvem Květ patří do období, kdy autor experimentuje se sametem, s látkou posvátnou a smuteční zároveň. Černou barvu, vyjadřující nicotu a stávající se nekonečnem, dosahuje nejintenzivněji černým sametem. Námětem je zde koherentní objekt Květu, rozpouštějící se v abstraktní obraz a zároveň nořící se do samotné podstaty matérie. Patrik Hábl patří k nejvýraznějším tvářím současné české malby pracující s obrazem i jeho prostorovým umístěním: samostatná výstava v Centru současného umění Dox; Bienále v Pekingu a výstava v Kyotu, 2015. Vytvořil řadu vstupů do významných historických staveb: 15m instalaci v Klášterním kostele ve Speinshartu; instalaci pro stálou expozici AJG a 100m2 obraz, který zde byl součástí jeho výstavy s názvem V architektuře malby, 2016; 10m postní plátno pro nejstarší kostel Leechkirche v Grazu; v Malé pevnosti Terezínského gheta obepnul obvod cely č.41 malbou jež tvoří 600 postav, 2017). V současné době spolupracuje s arch. Stanislavem Fialou na realizacích Paláce Drn a Špork, za které v letošním roce obdrželi cenu Stavba roku, Grand Prix a nominaci ceny Miese Van Der Rohe. V letošním roce 2018 vytvořil instalaci Střílny pro Letohrádek Obory Hvězda. Pedagogicky působí na UMPRUM v Praze. Jeho tvorba byla oceněna Waldesovou cenou a cenou Europol a nominován v Top 10 na Osobnost roku 2013.
Obraz vystaven na samostatných výstavách: 2013 Objekt, Subjekt, Galerie Magna, Ostrava; 2013 Colour/Painting, Kalt Gallery, Munich, Germany; 2012 Rhythms, Czech Centre in Milan, Italy; 2011 Míra intenzity, Galerie Klatovy/Klenová.