220 000 CZK
| 8 627 EUR
Lot 27
U ZPOVĚDNICE
49,5 x 38 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
220 000 CZK
| 8 627 EUR
| 8 627 EUR
Olej, plátno, adjustované na kartonu.
Sign. vlevo dole: VHynais.
Z odborného posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: „Žánrový výjev U zpovědnice je velmi půvabná práce malíře Vojtěcha Hynaise, nejspíše z devadesátých let. Hynais působil jako portrétista a malíř figurálních scén v sugestivním podání salonního naturalismu a luminismu, malířském pojetí založeném na barevném výrazu světla v obraze s proměnami lokálních barev. Malířská virtuozita, veristický naturalismus a barevné provedení dvou klečících krasavic před zpovědnicí něžným, jakoby akvarelovým tónem na světle modrém pozadí je vynikající ukázkou Hynaisova luminismu chápaného v intencích konce a přelomu 19. století. Scéna je zajímavá i svým škádlivým obsahem, jedna z dívek líbá ruku obtloustlého šibalsky se usmívajícího zpovědníka. Námět se vymyká z Hynaisových alegorických, religiozních nebo historických námětů, které tvoří převážnou část jeho tvorby. Na příběhu U zpovědnice je zřetelná pro Hynaise tak příznačná formální dokonalost a kultivovanost, v níž v českém prostředí neměl konkurenci, stejně jako vynikající umění kresby.“
Lot 1 LIBER CHRONICARUM
Vyvolávací cena650 000 CZK | 25 490 EUR
Dosažená cena
650 000 CZK | 25 490 EUR
Lot 2 DE REVOLUTIONIBUS ORBIUM COELESTIUM
Vyvolávací cena1 900 000 CZK | 74 510 EUR
Dosažená cena
2 000 000 CZK | 78 431 EUR
Lot 3 ACADEMIA NOBILISSIMAE ARTIS PICTORIAE
Vyvolávací cena40 000 CZK | 1 569 EUR
Dosažená cena
41 000 CZK | 1 608 EUR
Lot 4 DES VOLLKOMMENEN TEUTSCHEN JÄGERS ANDERER HAUPT-THEIL
Vyvolávací cena38 000 CZK | 1 490 EUR
Dosažená cena
10 000 CZK | 392 EUR
Lot 5 MADONA S JEŽÍŠKEM
Vyvolávací cena500 000 CZK | 19 608 EUR
Dosažená cena
500 000 CZK | 19 608 EUR
Lot 6 SVATÁ ANNA SAMOTŘETÍ
Vyvolávací cena350 000 CZK | 13 725 EUR
Dosažená cena
350 000 CZK | 13 725 EUR
Lot 7 ITALSKÝ RENESANČNÍ RÁM
Vyvolávací cena55 000 CZK | 2 157 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 549 EUR
Lot 8 PÁROVÉ RELIÉFNÍ PORTRÉTY ŘÍMSKÝCH CÍSAŘŮ
Vyvolávací cena45 000 CZK | 1 765 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK | 1 765 EUR
Lot 9 VENUŠE UCTÍVÁNA NYMFAMI A FAUNEM
Vyvolávací cena280 000 CZK | 10 980 EUR
Dosažená cena
23 225 CZK | 911 EUR
Lot 10 SVATÁ ANEŽKA ŘÍMSKÁ
Vyvolávací cena200 000 CZK | 7 843 EUR
Dosažená cena
3 466 CZK | 136 EUR
Lot 11 NAROZENÍ PANNY MARIE
Vyvolávací cena800 000 CZK | 31 373 EUR
Dosažená cena
950 000 CZK | 37 255 EUR
Lot 12 STOLNÍ BAROKNÍ HODINY
Vyvolávací cena100 000 CZK | 3 922 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 922 EUR